Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

„W poszukiwaniu skarbów” … projekt profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów” w Szkole Podstawowej w Woli Gałęzowskiej

uczniowie biorący udział w zajęciach

W dniach 23-24 września 2021r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych Archipelag Skarbów. Projekt został opracowany i nadzorowany przez specjalistów z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej. Uczy zdrowego i mądrego stylu życia łącząc atrakcyjność dla młodzieży z silnym przekazem w kilku dziedzinach profilaktyki jednocześnie. Trenerzy projektu to ludzie z pasją, którzy łączą profesjonalizm z zaangażowaniem na rzecz dobra młodzieży.

Uczniowie klasy siódmej i ósmej, odbyli fascynującą podróż w poszukiwaniu skarbów.  Poszukiwali szczęścia, miłości, pasji, przewodnika…..… Główne tematy, które zostały poruszone to: szczęście w życiu, miłości i seksualność w kontekście dojrzałego i trwałego związku, elementy komunikacji, zachowania agresywne, asertywność.

Liczne ćwiczenia i zabawy, zastosowane podczas warsztatów, wyzwoliły pozytywne zaangażowanie młodzieży, otwartość na współpracę z trenerami i udział w zorganizowanym festiwalu twórczości w ramach spotkania. Trenerzy pomogli młodym ludziom w dostrzeżeniu znaczenia szacunku w relacjach międzyludzkich, ukazali pozytywne aspekty otwartości na dorosłych przewodników życiowych (rodziców, nauczycieli). Uświadomili również, że szukanie pomocy w trudnych sytuacjach życiowych jest przejawem umiejętności radzenia sobie, a nie powodem do wstydu.

Celem warsztatów było również wsparcie w obszarze programu profilaktycznego, który na co dzień jest realizowany w naszej szkole i podjęcie raz jeszcze zagadnień zdrowego stylu życia w kontekście unikania alkoholu, narkotyków, pornografii i przemocy.
Wychowawcy otrzymali od organizatorów Programu Archipelag Skarbów stosowne materiały do pracy wychowawczej i w ten sposób zostali zachęceni do jeszcze bardziej aktywniejszego działania na rzecz swoich uczniów.

Dziękujemy Panu Januszowi Urbanowi Burmistrzowi Bychawy za sfinansowanie Projektu „Archipelag Skarbów”.

24.09.2021, 1:48
Skip to content