Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

W  dniu 1 września 2016r. odbyła się w Szkole Podstawowej im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017 poprzedzona Mszą Św. odprawioną przez ks. Leszka Żelaznego.

Obecny rok szkolny rozpoczęliśmy pod hasłem upowszechniania czytelnictwa oraz rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie, nauczyciele i przybyli rodzice zgromadzili się na sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru został odśpiewany hymn państwowy.

Następnie pan dyrektor Mirosław Stoczkowski powitał wszystkich zgromadzonych, a szczególnie dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas pierwszych. W związku z 77 rocznicą wybuchu II wojny światowej, minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych i pomordowanych za wolną i niepodległą Polskę.

Część oficjalną zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu szkoły.

Po części oficjalnej, uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych. I tutaj miła niespodzianka! Wychowawczynie klas I – III wręczyły dzieciom prezenty przekazane przez Pana Janusza Urbana Burmistrza Bychawy, a ufundowane przez Zakłady Azotowe w Puławach.

Serdecznie dziękujemy w imieniu uczniów klas młodszych. 

Całej społeczności szkolnej życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym. 

01.09.2016, 1:37
Skip to content