Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

„Bohaterowie naszych lektur” – dzień głośnego czytania w szkole.

„Książki są najlepszym przyjacielem człowieka: ponieważ czytamy je tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę, a one milczą, kiedy myślimy o czymś innym.

Zawsze dają i nigdy o nic nie proszą”

(Baron von Muunchhausen).

Dzisiaj książka ma poważną konkurencję, trudno nakłonić dzieci do czytania, szczególnie te starsze. Dlatego tak ważne jest, by już u najmłodszych wyrabiać nawyki czytelnicze, bo o tym, ile korzyści niesie ze sobą czytanie, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. W dniu 24.10.2017r. w naszej szkole odbył się dzień głośnego czytania trudnej i obowiązkowej lektury dla klasy VII – „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Uczniowie klasy VII bardzo poważnie podeszli do zadania, z zaangażowaniem, długo i wytrwale ćwiczyli swoje partie tekstu, by je jak najlepiej zaprezentować swoim młodszym kolegom i koleżankom. Przygotowali pod kierunkiem pani Barbary Jargiełło wspaniałą dekorację, która chociaż trochę przeniosła uczestników spotkania w baśniowy i tragiczny  świat Balladyny.

Mamy nadzieję, że to nie koniec spotkań z bohaterami naszych lektur. Czytanie, szczególnie głośne, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim buduje niezwykłą więź między czytającym a odbiorcą. Mimo, iż w dzisiejszych czasach trudno przebić się z klasyczną książką, to nie można z niej rezygnować. Zapraszamy, więc do naszej biblioteki i wspólnego, głośnego czytania.

Serdecznie dziekujemy Pani Magdalenie Konefał za przygotowanie spotkania. 

24.10.2017, 5:35
Skip to content