Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Bezpieczne ferie – ZABAWA CHOINKOWA

Uczniowie podczas choinki szkolnej

Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, szczególnie gdy odbywa się po dwuletniej przerwie.

W tym roku choinka odbyła się 14 stycznia. Tym samym otwierała ona symbolicznie okres ferii zimowych w województwie lubelskim.

Pierwsze takty muzyki rozbrzmiały o godzinie piętnastej, ale zabawa, jak zwykle, rozkręciła się na dobre nieco później, gdy wszyscy goście byli już na miejscu, gotowi do choinkowych tańców. W przerwach zabawy dzieci mogły posilić się przygotowanym przez rodziców przepysznym poczęstunkiem (miedzy innymi najlepszymi na świecie kanapkami choinkowymi). Wszyscy uczestnicy bez względu na wiek, bawili się rewelacyjnie.

O godzinie 17, ku wielkiej uciesze uczniów, a zwłaszcza najmłodszych, do naszej szkoły przybył święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Wszystkie dzieci otrzymały paczki pełne słodyczy przygotowane przez Radę Rodziców, Dom Dziecka w Woli Gałęzowskiej oraz indywidualnie przez rodziców.

Nauczyciele wraz z rodzicami zadbali o bezpieczeństwo uczniów w czasie imprezy, pełniąc wyznaczone dyżury.

Zabawa choinkowa trwała do godziny 20-tej, upłynęła w przyjemnej, życzliwej atmosferze i bez wątpienia stanowiła udane zakończenie pierwszego semestru. Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor; każdy był uśmiechnięty i zadowolony. Na pewno to wydarzenie przejdzie do historii szkoły jako bardzo udane.

W imieniu Rady Rodziców, nauczycieli dziękujemy za liczne przybycie, pomoc w jej organizacji i dobrą zabawę. Dziękujemy również niezawodnemu Panu Zbigniewowi Nawrockiemu, który jak co roku wyruszył z rodzicami do Lublina po produkty na paczki dla dzieci.

A my już dzisiaj zapraszamy za rok, na kolejną zabawę choinkową.

Ps. W poniedziałek zapraszamy na wspólny wyjazd na lodowisko Icemania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.01.2023, 9:43
Skip to content