Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Zabawa andrzejkowa

Zgodnie z tradycją w dzień świętego Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie, odczytują” cień rzucany przez odlew. Często także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy.

Jak co roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej przeżyli wspaniały wieczór, pełen magii  i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości mógł odwiedzić pokój wróżek. Kolejki chętnych ustawiały się do samego końca zabawy andrzejkowej. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Cały wieczór był więc pełen atrakcji oraz przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

W czasie zabawy andrzejkowej uczniowie z koła wolontariatu zbierali dary w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Dziękujemy Pani Janinie Bogdańskiej za zorganizowanie zbiórki.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego spotkania, składamy serdeczne podziękowania, a w szczególności uczniom klasy piątej wraz z wychowawczynią Panią Anną Fajnas oraz rodzicom naszych uczniów, którzy zaangażowali się w przygotowanie słodkiego poczęstunku dla swoich pociech.

03.12.2017, 12:57