Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

„Z Okrasą smakuje lepiej”

W dniu 11 kwietnia uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i rodzice spotkali się z panem Karolem Okrasą oraz jego pomocnikiem.

Pan Karol wzbudził ogromne zainteresowanie swoim pokazem kulinarnym, w którym brały udział dzieci; mieszały, dekorowały oraz odpowiadały na wiele pytań związanych ze zdrowym żywieniem.

Karol Okrasa to słynny kucharz i prezenter telewizyjny. Znamy go z wielu programów, jak choćby „Kuchnia z Okrasą”, „Okrasa łamie przepisy” czy „Smaki czasu z Karolem Okrasą”. Jest jednym z założycieli Fundacji Klubu Szefów Kuchni, funkcjonującej od 2008 roku i mającej na celu propagowanie kultury stołu w Polsce i nie tylko. Ponadto jest szefem kuchni w restauracji Platter.

Na spotkaniu Pan Karol Okrasa opowiedział o początkach swojej kariery. Jak podkreślił, niezwykle ważną kwestią jest wybór dobrej szkoły, która odpowiednio pokieruje młodego człowieka, wykształci w nim talenty i umiejętności, odkryje możliwości danego ucznia, poszerzając jego wiedzę oraz perspektywy.

 

Pan Karol z ogromną cierpliwością rozdawał swoje autografy, robił selfie a spotkanie z dziećmi wyraźnie sprawiało mu przyjemność. Z ogromną cierpliwością i uśmiechem na twarzy odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez uczniów. Dzięki profesjonalizmowi i bezpośredniości pana Okrasy zajęcia tego dnia okazały się nie tylko ciekawe ale i smakowite.

Należy podkreślić, że Pan Karol to wyjątkowo ciepła, sympatyczna i życzliwa wszystkim osoba. Bardzo szybko nawiązuje kontakt z uczniami, wyzwala pozytywną energię i inspiruje do działania. To był wspaniały dzień.

Ps. Umówiliśmy się z Panem Karolem Okrasą na spotkanie w przyszłym roku. Tym razem będziemy robić lody 🙂 Już nie możemy się doczekać!

11.04.2018, 9:25