Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Wakacje dobiegły końca. 1 września 2014 roku rozpoczął się kolejny rok szkolny w Szkole Podstawowej w Woli Gałęzowskiej. Wypoczęci, opaleni i zadowoleni wysłuchali okolicznościowego przemówienia Dyrektora Szkoły Pana Mirosława Stoczkowskiego.

„Szanowni nauczyciele i wychowawcy, drodzy uczniowie i rodzice!

Serdecznie witam na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2014/2015, który mam nadzieję będzie obfitował w wiele pozytywnych wrażeń. Witam:, Ks. Leszka Żelaznego, Panią Monikę Bień, nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców i dzieci.

Szczególnie serdecznie witam naszych przedszkolaków, którzy rozpoczynają wspaniałą przygodę edukacyjną, uczniów klasy I oraz uczniów klasy szóstej, którzy od dzisiaj są najstarszym rocznikiem w szkole.

Walt Disney (wszyscy lubimy albo lubiliśmy filmy wyprodukowane w jego studiu) wypowiedział kiedyś takie piękne słowa: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”.

A my szanowni państwo dokonaliśmy tego! Na naszych oczach spełniają się nasze marzenia. Jeszcze chwila i będziemy mieli tak długo oczekiwaną salę gimnastyczną. Wreszcie uczniowie i nauczyciele swobodnie i bez obawy, że ktoś ich będzie upominał (czy moglibyście ćwiczyć ciszej – ciszej? Jak ciszej? Na w-fie. Panie dyrektorze niech pan nie żartuje. Nie da się ciszej! No bo gdzie mamy się wyszaleć? na języku polskim czy na matematyce? No i mają rację! Emocji, które wyzwala gra zespołowa nie da się wyciszyć.) Mamy salę gimnastyczną. Pierwsze życzenie spełnione – złota rybka się spisała. No może nie złota i nie rybka tylko nasz organ prowadzący czyli Gmina Bychawa. Z dużą pomocą Pana Henryka Dudziaka.

Ale to jeszcze nie koniec! 28 sierpnia 2014r. na sesji Rady Miejskiej w Bychawie została podjęta uchwała nadająca imię Zofii Przewłockiej Szkole Podstawowej w Woli Gałęzowskiej. Uczestniczyliśmy w tym ważnym dla nas wydarzeniu: Byli ze mną Ola, Agata i Szczepan – dzisiaj już szóstoklasiści oraz Pan Kazimierz Walczak. Spełnia się nasze kolejne marzenie, tylko w tym przypadku złotą rybką jesteśmy my wszyscy. Czy to już koniec naszych marzeń. Nie! Kochani sens życia na tej ziemi polega na ciągłym stawianiu sobie wyzwań na spełnianiu kolejnych marzeń.

Kochani uczniowie! U progu nowego roku szkolnego życzę Wam wszystkim wiary we własne możliwości. Niech ten rok szkolny upłynie na spełnianiu marzeń, marzeń nas wszystkich. A porażki? Jeśli się pojawią niech będą fundamentem przyszłego sukcesu.

Wam – szanowni Nauczyciele i Rodzice – życzę przede wszystkim bliskości z naszymi uczniami. Bądźcie sojusznikami w walce o ich tożsamość i marzenia. Dajcie im wsparcie i bądźcie dla nich natchnieniem.

Nowy rok szkolny 2014/2015 – ROK SPEŁNIANIA MARZEŃ – uważam za otwarty!”

Następnie po wysłuchaniu prelekcji Pana Kazimierza Walczaka na temat obchodzonych rocznic uczniowie wraz z rodzicami udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami. Wszystkim uczniom życzymy, aby ten nowy rok szkolny był udany i pełen niezapomnianych chwil.

01.09.2014, 10:00