Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Święto Mamy w III klasie

Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w roku. Tego dnia na wiele sposobów wyrażamy swoją wdzięczność za trud włożony w nasze wychowanie oraz okazane nam niezmierzone pokłady miłości i dobroci, troski i serdeczności.

30 maja 2014r. uczniowie klasy III zaprosili do naszej szkoły wszystkie Mamy, aby uczcić Ich Święto. Sala lekcyjna została przyozdobiona pięknymi kolorowymi kwiatami. Na uroczystość przybył Pan Dyrektor i wychowawcy z Domu Dziecka.

Na początku  uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. „Robot Bingo”. Młodzi aktorzy uświadomili widzom, jak wiele pracy wykonują mamy. Udowodnili, że nikt – nawet robot Bingo – nie jest w stanie zastąpić mamy, która czuwa nad całym domem. Oczywiście były też piękne piosenki i wiersze. Po części artystycznej dzieci wręczyły Mamom własnoręcznie wykonane upominki i laurki, złożyły życzenia. Nie obyło się bez wzruszeń i zachwytu Mam …  W tym roku była też niespodzianka – taniec- polonez. Dzieci z bijącym sercem i nieskrywaną tremą tańczyły przed gośćmi. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości Mamy wzięły także udział w konkursie. Ich zadaniem było rozpoznać siebie na portretach narysowanych przez swoje pociechy. Próba okazała się dosyć trudna i wywołała wiele radości i śmiechu. Na koniec w miłej i serdecznej atmosferze wszyscy wzięli udział w pysznym poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

30.05.2014, 10:00