Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Rodacy Bohaterom

Rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Rodacy Bohaterom”. Akcja polega na zbiórce żywności długoterminowej i przygotowaniu świątecznych paczek dla polskich Kombatantów na Kresach.

Akcja stworzona jest przez Stowarzyszenie Odra-Niemen i trwa od 2010 roku. Jest najstarszą inicjatywą tego typu w Polsce. Stowarzyszenie jest pomysłodawcą, głównym podmiotem i koordynatorem wszystkich działań.

Akcja wspiera głównie polskich kombatantów w kraju i  na Kresach, ale też polskie szkoły, polskie organizacje na Kresach.

Akcja rozwija się przy wsparciu  różnorodnych środowisk w całej Polsce i wśród Polonii na Zachodzie Europy, w oparciu o życzliwą współpracę i wzajemne zaufanie.

Akcja jest apolityczna i ponad podziałami, wspiera polskie środowiska na Kresach, buduje lokalną aktywność w Polsce.

Koordynowaniem akcji w szkole zajął się Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Anny Fajnas. Uczniowie z zaangażowaniem zbierali dary od uczniów i nauczycieli i zachęcali do niesienia pomocy swoich młodszych kolegów i koleżanki.

Uzbieraliśmy naprawdę dużo różnorodnych darów, które na pewno przydadzą się naszym rodakom bohaterom przed Świętami Bożego Narodzenia.

Dziękujemy Panu Józefowi Stanickiemu za objęcie naszej szkoły akcją oraz rodzicom, uczniom i nauczycielom za dobre serce.

14.12.2018, 10:30