Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Październikowe refleksje

Miniony czwartek (27.11.2016r.) upłynął klasie V nieco inaczej niż zwykle. Od samego rana uczniowie, niezrażeni jesienną aurą,  byli gotowi na wyjazd do Bychawy. Czekały tam na nich różne zadania.

Pierwsze kroki skierowali do Biblioteki Publicznej w Bychawie, gdzie w miłej – jak zawsze – atmosferze wysłuchali zajmującego wykładu dotyczącego życia i twórczości Henryka Sienkiewicza.
Z okazji trwającego właśnie Roku Sienkiewiczowskiego mieli możliwość nie tylko poszerzenia swojej wiedzy o Nobliście, ale też sprawdzenia się w przygotowanej przez Panie bibliotekarki zabawie.
Z niezwykłym zaangażowaniem nasi piątoklasiści wertowali książki w poszukiwaniu prawidłowych odpowiedzi. Jak się przy tym bawili – niech odpowiedzą zdjęcia.

Następnie całą grupą uczniowie udali się na cmentarz parafialny w Bychawie. Zbliża się czas, gdy wszyscy odwiedzają groby bliskich zmarłych, aby uporządkować je i przygotować się na dzień Wszystkich Świętych. Dlatego klasa V otrzymała ważne i odpowiedzialne zadanie uprzątnięcia miejsca pochówku naszej patronki – Zofii Przewłockiej. Sprawnie oczyścili nagrobek i teren wokół niego, a następnie w chwili zadumy zmówili cichą modlitwę i zapalili znicze. Na pamiątkę umieszczono  w tym miejscu także tabliczkę informującą , że społeczność naszej szkoły obejmuje opieką grób Zofii Przewłockiej. Pamiętajmy o tej wyjątkowo zasłużonej postaci i będąc w pobliżu zapalmy światełko.

I tutaj właściwie powinniśmy zakończyć ten krótki wyjazd. Jednak do odjazdu autobusu pozostała nam jeszcze dobra godzina, więc postanowiliśmy  skorzystać z coraz lepszej pogody i złapać ostanie złote chwile jesieni. Udaliśmy się zatem do rezerwatu przyrody „Podzamcze” i trzymając się białej wapiennej drogi podziwialiśmy otwierający się przed nami pejzaż. Ach, ile widzieliśmy drżącego złota, ciepłej czerwieni i płowych pól – to nasze…

DSC00856

DSC00860

DSC00864

DSC00892

DSC00904

01.11.2016, 11:41