Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Pasowanie uczniów klasy I na czytelnika

W dniu 27 marca 2019 r. w  Szkole Podstawowej im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej odbyło się Pasowanie na czytelnika.  Klasa I została wprowadzona  w poczet czytelników  biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy II  przygotowali dla młodszych kolegów przedstawienie ,,Dziwna królewna”. Bohaterami przedstawienia byli: król, damy dworu, dworzanie i  królewna, która niezwykle zadziwiała swojego ojca. Księżniczce nie zależało na władzy i koronie. Jej wielką pasją było sprzątanie oraz dbanie o zamek. Król tak bardzo przejął się zachowaniem córki, że zemdlał na tronie i postanowił zrezygnować ze swojego stanowiska. Królewna mogła spełnić swoje marzenie, dzięki któremu była bardzo szczęśliwa.

Aktorzy, których zobaczyliśmy na scenie, bardzo zaangażowali się  w przygotowanie przedstawienia. Piękne  stroje, odpowiednio dobrana muzyka,  a przede wszystkim talenty aktorskie uczniów przyczyniły się do sukcesu. Podczas wspólnej zabawy pierwszaki rozpoznawały tytuły i bohaterów książek, rozwiązywały  zagadki, kończyły cytaty. Wykazały się wiedzą na temat bohaterów bajkowych i umiejętnością czytania. Następnie uczniowie klasy pierwszej  w obecności pana dyrektora Mirosława Stoczkowskiego  uroczyście przyrzekali, że zawsze będą szanować książki, korzystać z ich mądrości  i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika przez pana dyrektora ogromną zakładką. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Nasi nowi czytelnicy otrzymali  dyplomy, zakładki do książki i drobne upominki.

Gratulujemy najmłodszym czytelnikom i zachęcamy do częstego korzystania z biblioteki, a rodziców do motywowania swoich dzieci i rozwijania umiejętności czytania.

Dziękujemy Pani Barbarze Jargiełło i Pani Halinie Powęzce za przygotowanie dzieci do uroczystości oraz rodzicom uczniów za przepiękne stroje.

27.03.2019, 9:10