Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Zwiedzamy naszą stolicę

Dnia 9 maja 2013r. uczestniczyliśmy w jednodniowej wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Woli Gałęzowskiej. Pojechała na nią grupa 48 uczniów z klas III-VI. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca stolicy, skupiając się na najnowszych obiektach dostępnych turystom.

Wyjechaliśmy o godz. 7:30 rano w świetnych nastrojach. Pogoda nam dopisała. Jechaliśmy długo, aż w końcu ujrzeliśmy upragnioną tablicę z napisem: Warszawa . Gdy wysiedliśmy z autobusu i ustawiliśmy się parami, wyruszyliśmy zwiedzać Stadion Narodowy. Zbudowany na Euro 2012 i wielokrotnie widziany w telewizji, stał teraz przed nami. Kiedy weszliśmy do środka, poczuliśmy się zagubieni: nie wiedzieliśmy gdzie pójść, gdzie wejść i gdzie spojrzeć. Po chwili przyszedł przewodnik i zaczął nas oprowadzać. Szliśmy za nim specjalną trasą piłkarza, zaczynając od parkingu dla zawodników przez szatnie, łazienki, aż do wyjścia na płytę boiska. Weszliśmy również na trybuny i na punkt widokowy. I tu spotkała nas niespodzianka, ponieważ trafiliśmy na ekipę TVP1, która kręciła materiał do wieczornych „Wiadomości”! Byliśmy zachwyceni, kiedy reporter nagrał z nami krótką rozmowę i… wystąpiliśmy w wiadomościach. Przez moment poczuliśmy się jak prawdziwe gwiazdy! Stadion wywarł na nas wielkie wrażenie, nikt z nas nie spodziewał się, że może być taki ogromny i mieścić 998 łazienek.

Po dwóch godzinach pojechaliśmy do Łazienek Królewskich. Było to dla nas czymś cudownym, dlatego że nigdy nie wiedzieliśmy rzeźb, które przypominały mitologiczne postacie. Otoczenie było zadbane, wszędzie kwiaty i piękne stare drzewa oraz ławki zachęcające do chwili odpoczynku. Klasa trzecia rzucała monety do fontanny z myślą, że przyniesie im to szczęście. Podziwialiśmy olbrzymie ryby przepływające pod mostem i kolorowe gondole przewożące turystów. Po 5 minutowym spacerze doszliśmy do pomnika Fryderyka Chopina i Józefa Piłsudskiego.

W planie wycieczki było teraz Centrum Nauki Kopernik, więc udaliśmy się tam całą naszą grupą. Nauczyciele rozdali nam karty wstępu. Mieliśmy pozwolenie na samodzielne poruszanie się po obiekcie. Znajdujące się tam eksponaty pozwoliły zajrzeć w głąb ludzkiego organizmu, a przez samodzielne eksperymenty poznaliśmy otaczający nas świat. Dowiedzieliśmy się również więcej o prawach rządzących naszą psychiką i ciałem w różnych okresach życia. Następnym miejscem, do jakiego się wybraliśmy był Teatr Robotyczny, który jest jednym z najbardziej oryginalnych projektów Centrum. Roboty-aktorzy poruszają się za pomocą sprężonego powietrza, mają kształty zbliżone do ludzkich. Potrafią chodzić, kiwać głową, gestykulować, a także wyrażać uczucia. Wyglądało to naprawdę niesamowicie! Ale czas było wracać…

Do domu wróciliśmy około godziny 22:30. Nauczyciele pożegnali nas i oddali w ręce rodziców.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

 

09.05.2013, 3:44
Skip to content