Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Twoja krew, moje życie.

Nasza szkoła bierze udział w akcji edukacyjnej „Twoja krew, moje życie” organizowanej w ramach programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jego składniki na lata 2015-2020”. Celem projektu edukacyjnego jest obalenie mitów związanych z oddawaniem krwi, kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych wśród uczniów oraz szeroko pojęta promocja i edukacja w zakresie honorowego krwiodawstwa.

W związku z realizacją projektu w dniu 22 listopada 2016r. zorganizowane zostało spotkanie edukacyjne propagujące honorowe krwiodawstwo. Gościliśmy w naszej szkole lekarza medycyny Pana Janusza Buszko oraz Panią doktor  Katarzynę Wardę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Prowadzący przekazali dzieciom niezbędne informacje dotyczące bezpiecznego oddawania krwi. Mówili o tym, jak należy przygotować się do jej oddawania, co dyskwalifikuje potencjalnego dawcę i jak należy zachować się po oddaniu krwi. Zwrócono uwagę na fakt, iż idea honorowego krwiodawstwa opiera się na ratowaniu życia ludzkiego – głównie osób poszkodowanych w wypadkach, oczekujących na operacje chirurgiczne czy przeszczep szpiku kostnego.

Dziękujemy za bardzo pouczające spotkanie. Do zobaczenia w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie ponieważ wybieramy się z uczniami na wycieczkę, żeby na miejscu zobaczyć jak wygląda proces oddawania i przygotowania krwi dla potrzebujących.

 

DSCN7629

DSCN7640

DSCN7641

22.11.2016, 8:05
Skip to content