Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Spotkanie autorskie z Panią Moniką Madejek

W dniu  26.11.2015r. uczniowie klas III – IV wzięli udział w spotkaniu z autorką książki „Zeszyt z aniołami” – Panią Moniką Madejek zorganizowanym przez pracowników Biblioteki Publicznej w Bychawie. Autorka  od dzieciństwa uwielbiała czytać,  a jej ogromnym marzeniem było napisanie książki. Z wielkim zaangażowaniem opisała powstawanie książki. Przez uczniów została zasypana gradem pytań, na które cierpliwie odpowiadała.  Uczniowie chcieli wiedzieć wszystko: skąd pomysł na książkę?, dlaczego lubi gotować?, gdzie pracuje?, kto jest jej szefem?, czy ma zwierzątko?, jak spędza wolny czas?, czy ma dzieci? i wiele, wiele innych. Dała się poznać także jako osoba z pasją, gdyż tworzy, pisze, szyje, gotuje.  Oprócz tego prowadzi blog kulinarny. Książki pt. „Zeszyt z aniołami” i ,,Wakacje Kajtka” cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród  dzieci, w nabytych egzemplarzach autorka zamieściła imienne dedykacje. Uczniowie z niecierpliwością czekają na trzecią część anielskich przygód.

zdjecie 444

zdjecie 442

        Dodatkową atrakcją dla uczniów  okazała  się wystawa lalek  i  postaci zwierząt  własnoręcznie wykonanych przez Panią Monikę Madejek.

zdjecie 440
Takie lekcje w bibliotece to pożyteczne spędzanie czasu. Nie tylko rozwijają umiejętność słuchania i prowadzenia rozmowy, ale także stają się możliwością do tworzenia własnych historii, a w przyszłości być może nawet książek. 

26.11.2015, 9:59