Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Rodzinnie, kolorowo i sportowo… – Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Tradycją naszej szkoły stał się już coroczny Festyn Rodzinny. W tym roku odbył się 17 czerwca 2018r. podczas pięknej słonecznej niedzieli.

Imprezę rozpoczął Pan Dyrektor Mirosław Stoczkowski, który powitał przybyłych uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków Szkoły Podstawowej im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej. Początek zabawy uświetnił występ szkolnego zespołu ludowego prowadzonego z wielkim zaangażowaniem przez Pana Dyrektora. Uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętności w tańcu współczesnym pod kierunkiem Pani Magdaleny Liwak, która pracowała z nimi cały rok szkolny. Chętni mogli również pochwalić się swoimi zdolnościami wokalnymi.

Na zebranych czekały liczne atrakcje, wśród których największą popularność zdobyły zabawy aktywizacyjne dla dzieci prowadzone przez Panią Małgorzatę Budzyńską. Jej zaangażowanie i kreatywność przyciągnęły tłumy młodych uczestników chcących spróbować swoich sił w mieszaniu różnych produktów i … brudzeniu się od stóp do głów. Radości nie było końca, bo – jak wiadomo – szczęśliwe dzieci, to brudne dzieci. Późniejsze malowanie farbami przy użyciu całego ciała i bitwa na wodne balony zdają się tylko tę tezę potwierdzać. Tłem dla tych małych szaleństw stał się dmuchany zamek, malowanie twarzy i przejażdżki konnym zaprzęgiem.

Niezawodni okazali się nasi strażacy wspomagani przez druhów z OSP w Olszowcu, którzy zaprezentowali jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Włączyli się także do zabawy wodnej, wykorzystując własne zbiorniki. Dużą atrakcją okazała się fotobudka, do której ustawiały się długie kolejki, nie tylko dzieci.

Podczas festynu pracownicy Placówki Terenowej KRUS w Bychawie z Panią Kierownik Danutą Grytą wystawili stoisko informacyjne, gdzie można było uzyskać materiały promujące bezpieczną pracę na wsi.

Festyn z pewnością by się nie udał bez naszych niezawodnych sponsorów, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Kiełbaski i obsługę grilla zapewnił Pan Leszek Kuśmierz wspierany przez dzielnych tatusiów – Pana Wojciecha Czaplę oraz Pana Tomasza Florka. O napoje i przepyszne ciasto zadbali rodzice naszych uczniów. Ochłodę przyniosły nam lody zasponsorowane przez Pana Jana Florka, sołtysa wsi Wola Gałęzowska. Słodkim poczęstunkiem uraczyła zebranych Fabryka Cukierków “Pszczółka”. Dziękujemy również firmom i osobom prywatnym: Pani Małgorzacie Budzyńskiej, P.P.H.U. ASKO Roman Sadłowski, Panu Mariuszowi Strojkowi Finanse-Ubezpieczenia, “RETRO” Danuta Siczek, “PRO-AGRO” Jan Rząd, s.j., Bychawskiemu Centrum Kultury, Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Bychawie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Gałęzowskiej, Pani Bożenie Wąsik, Pani Halinie Powęzce, Zarządowi Rady Rodziców naszej szkoły, Panu Leszkowi Kuśmierzowi, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie. Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

17.06.2018, 12:49