Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Programy rządowe

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 

 

 

 

 

 

 

Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

Celem priorytetu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” jest wspieranie organów prowadzących szkoły, przedszkola w działaniach promocyjnych na rzecz rozwijania zainteresowań uczniów, wspierania czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakupu nowości wydawniczych do szkolnych bibliotek.
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” finansowany jest w 80% kosztów realizacji zadania z budżetu Państwa.
W tegorocznej edycji programu otrzymaliśmy wsparcie finansowe w kwocie 4 000,00 zł, finansowy wkład własny wyniósł 1 000,00 zł.
W ramach programu:
  1. Zakupiono 246 egzemplarzy książek do biblioteki Szkoły Podstawowej im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej na kwotę 4400,00 zł. Lektury szkolne zgodne z nowym wykazem lektur obowiązkowych i uzupełniających stanowią 22% zakupionych pozycji, 13% zakupionych pozycji to książki historyczne, w tym poświęcone historii Polski XX wieku, nowości wydawnicze dla różnych grup wiekowych uczniów, książki popularnonaukowe, książki z dużą czcionką dla uczniów z deficytem uwagi, dysleksją, z problemami logopedycznymi. Książki będące pomocami metodycznymi wykorzystywanymi podczas zajęć z uczniami. Nowości zakupione do biblioteki to atrakcyjne książki, często bestsellery, książki poczytnych autorów, nagradzane w prestiżowych konkursach literackich.
  2. Zakupiono 44 pozycje książkowe na kwotę 600,00 zł na nagrody książkowe dla uczniów biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo min. (najlepszy czytelnik klasy, pasowanie na czytelnika, konkursy czytelnicze).

 

Skip to content