Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

„Prawdziwi czytelnicy książek się nie boją”

pasowanie na czytelnika

19 maja 2022 r.  Szkole Podstawowej  im. Zofii Przewłockiej  w Woli Gałęzowskiej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej  na czytelników biblioteki szkolnej. Celem uroczystości było zachęcenie dzieci do czytania nie tylko obowiązkowych lektur…

Z okazji tego wyjątkowego dnia uczniowie klasy V przygotowali pod kierunkiem pani bibliotekarki wspaniałą część artystyczną pt. ,,Królewna się nudzi”. Młodzi artyści stanęli na wysokości zadania i profesjonalnie odegrali swoje role.

Historia znudzonej królewny pokazuje, że posiadanie dużej ilości zabawek nie jest wartością. Rozkapryszona dziewczyna nie potrafi sobie zorganizować czasu, a podwładni jej ojca nie mogą nic z tym zrobić. Dopiero Baba Jaga uświadamia tytułowej bohaterce co jest ważne w życiu.  Królewna nawiązuje przyjacielskie relacje z przesympatyczną Matyldą i zaczyna dostrzegać swoje negatywne zachowanie. Matylda wprowadza królewnę  w świat książek. Pokazuje jego wartość, uświadamia, że czytając  nie tylko można ,,pozbyć” się nudy, ale też wiele nauczyć.

Uczniowie klasy V mistrzowsko w swoich scenkach pokazali kolegom ze szkoły, że warto odwiedzać bibliotekę i sięgać po lekturę. Wspaniałe stroje, ciekawa scenografia i profesjonalne wystąpienia młodych artystów na pewno zachęciły do czytania.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy uroczyście przyrzekali, że zawsze będą  szanować książki, korzystać z ich mądrości  i sumiennie wypełniać obowiązki  czytelnika. Następnie  odbyło się  uroczyste pasowanie na czytelnika przez  pana dyrektora Mirosława Stoczkowskiego. Pan dyrektor zachęcał pierwszaków oraz wszystkich  uczniów naszej szkoły  do częstych odwiedzin biblioteki szkolnej. Gratulujemy najmłodszym czytelnikom i zachęcamy do częstego sięgania po literaturę, a rodziców  do motywowania swoich dzieci i rozwijania umiejętności czytania.

20.06.2022, 2:24
Skip to content