Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Pierwszy dzień wiosny i dzień solidarności z osobami z zespołem Downa

Uczniowie podczas pierwszego dnia wiosny

Dnia 21 czerwca bieżącego roku w naszej szkole odbyło się ognisko, które symbolizowało uroczyste przywitanie wiosny. Ognisko zostało przygotowane przez Pana dyrektora oraz Pana Janusza Flisa.

Wszystko przebiegło bardzo sprawnie i bez żadnych problemów. Uczniowie byli bardzo zadowoleni że zorganizowanego ogniska, lecz nie mogli się doczekać jego końca że względu na wyzwanie, które czekało na nich w szkole.

W ramach dnia solidarności z osobami z zespołem Downa, uczniowie zostali poproszeni o kolorowy dobór swoich skarpetek, tak też uczynili. Większość ochoczo zareagowała na ten pomysł, byli pozytywnie zaskoczeni nietypową prośbą.

Wyzwanie które czekało na nich w szkole wymagało pełnego poświęcenia, zwinności oraz spostrzegawczości. Zarząd oraz opiekunka Samorządu Uczniowskiego zorganizowali „poszukiwanie kolorowych skarpetek”. W całej szkole zostały schowane papierowe skarpetki. Zadaniem uczniów było je odnaleźć, a potem pokazać swoje „łupy” organizatorom, którzy wynagradzali ich cukierkami.

Ten dzień był najprawdopodobniej jednym z najlepszych dni w roku szkolnym niemal dla każdego ucznia. W szkole było lekkie zamieszanie, ale na szczęście udało się opanować sytuację. Mamy nadzieję że uda nam się zorganizować więcej równie niesamowitych dni.

Samorząd Uczniowski

 

21.03.2022, 3:34
Skip to content