Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Moc atrakcji w czas wakacji – dla dzieci z gminy Bychawa

dzieci tańczą w kole

Szanowni Rodzice
Drogie Dzieci

z okazji zakończenia roku szkolnego życzę Wam oraz Waszym pociechom gorących, słonecznych, wymarzonych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Korzystając z okazji chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić do aktywnego uczestnictwa w przedsięwzięciach, które niewątpliwie uatrakcyjnią ten letni czas. O zapewnienie różnorodnych form wypoczynku zadałaby bychawskie stowarzyszenia, które przy wsparciu środków pochodzących z budżetu Gminy Bychawa (ich wysokość to blisko 50 tysięcy złotych) stworzyły niezwykle bogatą ofertę wakacyjną. Jest ona przykładem znakomitej współpracy samorządu i prężnie działających organizacji.

Jedną z propozycji są Bychawskie Półkolonie Letnie „Profilaktycznie, zdrowo i sportowo” dla dzieci zamieszkałych na terenie gminy Bychawa, które rozpoczną się 29 lipca i potrwają do 9 sierpnia. Uczestnicy w wieku od 7 do 15 lat zostaną podzieleni na trzy grupy wiekowe. Plan półkolonii przewiduje m.in. wycieczki turystyczno-krajoznawcze (Wrotków, Dolina Bystrzycy, Bałtów, Kazimierz Dolny, Janów Lubelski) oraz różnorodne gry i zabawy ruchowe. Każde dziecko będzie miało zapewniony jeden posiłek dziennie, tj. obiad. Zgłoszenia przyjmowane będą od 26 czerwca 2019 r. (środa) w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Bychawie.

Bychawskie Półkolonie Letnie „Profilaktycznie, zdrowo i sportowo” poprzedzi równie atrakcyjna oferta półkolonii, których organizatorem jest Polski Instytut Rozwoju Dzieci. Rozpoczną się one 15 lipca, zakończą 27 lipca. Ich uczestnikami mogą być dzieci, których co najmniej jeden z rodziców jest ubezpieczony w KRUS. W programie: gry i zabawy sportowe, zajęcia plastyczne, wyjazdy m.in. do Słonecznego Wrotkowa, Doliny Bystrzycy, Bałtowa, Kazimierza Dolnego, Janowa Lubelskiego. Gwarantowane wyżywienie – dwa posiłki dziennie (jeden główny i podwieczorek). Zgłoszenia przyjmowane będą od 24 czerwca 2019 r. (poniedziałek) w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Bychawie. Zarówno w przypadku Bychawskich Półkolonii Letnich, jak i tych organizowanych przez KRUS decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak co roku nie zabraknie także oferty dla bychawskich sportowców. BLKS Granit Bychawa zorganizuje profilaktyczny obóz sportowy.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Bychawie, jak co roku, zorganizuje także „Wakacje z Bogiem”, które potrwają od 1 do 12 lipca. Dzieci uczestniczące w tymże przedsięwzięciu wezmą udział m.in. w wycieczce do Krasnobrodu i Zamościa. Przygotowano dla nich także różnorodne zajęcia profilaktyczne i sportowo-rekreacyjne.

Z całego serca wszystkie dzieci zapraszam również do wzięcia udziału w III Bychawskim Festynie Rodzinnym „Profilaktycznie, zdrowo i sportowo”, który odbędzie się 28 lipca br. w parku przy ul. 11 Listopada w Bychawie. Przewidujemy moc atrakcji.

Burmistrz Bychawy
Janusz Urban

Źródło: www.bychawa.pl

19.06.2019, 2:14
Skip to content