Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Jasełka w naszej szkole

wystąpienie dyrektora - jasełka

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadziły nas życzenia Pana Janusza Urbana Burmistrza Bychawy, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy I, II i III, którzy wraz z wychowawczyniami przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, owieczek, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

Po występie głos zabrał pan dyrektor, który złożył wszystkim świąteczne życzenia, po których modlitwę odmówił ks. Leszek Żelazny Proboszcz naszej parafi. Na zakończenie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem.

Dziękujemy nauczycielom, dzieciom i rodzicom za przygotowanie Jasełek.

20.12.2019, 2:07
Skip to content