Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Choinka szkolna 2015

Wiszą bombki na choince 
Całe kolorowe. 
Małe pieski, małe kotki, 
Gwiazdki purpurowe. 
   Wiszą szyszki i orzeszki 
   Malutkie jabłuszka. 
   Duże jeże, muchomorki, 
   Czerwone serduszka. 

 Dzień 31 stycznia 2015 roku był w naszej szkole dniem wyjątkowym, bowiem w tym dniu odbyła się coroczna zabawa choinkowa. Ale jaka! W nowej sali gimnastycznej! Wreszcie było dosyć miejsca na najbardziej nawet zwariowane układy taneczne.

Impreza ma charakter środowiskowy (gościliśmy ponad 40 małych amatorów tańca i oczywiście prezentów mikołajkowych) i długoletnią, trudno nawet ustalić jak długą, tradycję. Uroczystość dzieli się na trzy części. Część pierwsza to  tańce, hulanki, swawole, czyli zabawa w rytmie najnowszych i troszeczkę starszych przebojów. Co kto lubi! Nasz muzyk Pan Mariusz dwoił się i troił, żeby wszystkim dogodzić, ale się udało: były i „Kaczuszki” i pociąg w rytm piosenki Ryszarda Rynkowskiego oraz wiele innych najnowszych utworów.

O godzinie 17.30 sala taneczna opustoszała. Rodzice zaprosili dzieci na poczęstunek. Co tam nie było! Ciasta, owoce, napoje no i oczywiście najlepsze pod Słońcem „choinkowe kanapki”. Mniam, mniam! Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów za profesjonalne przygotowanie poczęstunku.

Nie możemy zapomnieć o trzeciej części naszej zabawy. Do naszej szkoły przybył najprawdziwszy Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci – i te szkolne i spoza szkoły otrzymały prezenty od miłego gościa. W tym miejscu również dziękujemy jak zawsze niezawodnym mamom oraz naszemu strażakowi Panu Zbigniewowi Nawrockiemu za pomoc w przygotowaniu paczek mikołajkowych.

Nie było ucznia, któremu by się nie podobało. Wszyscy w naszej szkole bardzo lubią zabawę choinkową, ponieważ zwiastuje ona rychłe nadejście ferii – czasu odpoczynku. A w ferie jedziemy przecież na lodowisko! 

31.01.2015, 1:40
Skip to content