Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

„BÓG, HONOR, OJCZYZNA”– OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada jest zawsze znakomitym momentem do okazania uczuć patriotycznych i oddania hołdu tym, którzy poświęcili dla Ojczyzny swoje życie. 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości upamiętniliśmy uroczystym apelem i mszą świętą w Kościele   p. w. Św. Antoniego Padewskiego w Woli Gałęzowskiej, a w dniu 13 listopada w naszej szkole.

Wymowna i wzruszająca część artystyczna pod hasłem: „Bóg, Honor, Ojczyzna” w wykonaniu uczniów klasy VII i VI Szkoły Podstawowej im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej uświadomiła nam, że patriotą nie jest się tylko podczas wielkich zagrożeń, ale także na co dzień wtedy, gdy szanuje się symbole narodowe, kiedy dba się o język polski, kiedy pamięta się o wydarzeniach, bohaterach, rocznicach. Warto tutaj wspomnieć, że zaszczytne imię, które nosi nasza szkoła szczególnie zobowiązuje nas do okazywania miłości i szacunku do Ojczyzny. Zofia z Koźmianów Przewłocka reprezentuje cechy, które są wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Gałęzowskiej. Jej gorliwy patriotyzm i ofiarność wpisują się doskonale w misję naszej szkoły. My bierzemy z niej przykład i właśnie tak patrzymy na świat, by żyć dla innych, żyć dla kraju i dla Ojczyzny.

Słowem i piosenką młodzi artyści Szkoły Podstawowej w Woli Gałęzowskiej zaprosili nas na niecodzienną lekcję patriotyzmu i przygotowali z okazji Narodowego Święta Niepodległości inscenizację, która miała uświadomić, że nie wolno nam – Polakom zapominać o przeszłości, bo historia to przecież nasze korzenie i tradycja.

Ci, którzy mieli możliwość wysłuchania montażu słowno – muzycznego, zarówno w kościele jak i w szkole z całą pewnością, poczuli się tego dnia prawdziwymi Polakami – patriotami.

11.11.2017, 7:31
Skip to content