Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

„Bezpieczne lato, bezpieczne wakacje”

W dniu 23 czerwca 2015r. odbyła się w naszej szkole Akcja „Bezpieczne wakacje”. Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Organizatorem przedsięwzięcia była Państwowa Inspekcja Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie reprezentowany przez Pana Tomasza Abramczyka oraz Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie reprezentowana przez Panią Agnieszkę Łoś. W spotkaniu uczestniczyli również strażacy Jednostki ratowniczo gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bychawie oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Lublinie. Uczniowie otrzymali ogromną dawkę bezcennej wiedzy na zbliżające się wakacje. Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Abramczykowi za zorganizowanie akcji.

Relacja Pani Moniki Głazik: http://bychawa.pl/zdjecia/2016-bezpieczne-wakacje-akcja-w-sp-wola-galezowska.html 

„W trosce o bezpieczny wypoczynek dzieci podczas zbliżających się wakacji, Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej, przy współpracy kilku instytucji zorganizowała imprezę dla dzieci „Bezpieczne wakacje”.

W akcję włączyli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz pracownicy lubelskiego Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy.

Podczas prowadzonych pogadanek policjanci oraz pracownicy propagowali wśród uczniów całej szkoły zasady bezpiecznych zachowań. Wszystkie dzieci rozwiązały test na ten temat, ale o dziwo!, najlepiej te z najmłodszych klas. Najsłabiej niestety wypadło pytanie, czy można po przejściu dla pieszych jeździć rowerem? Oczywiście, że nie!

Wśród najlepszych uczniów z poszczególnych klas zostały wylosowane nagrody (kamizelki ratunkowe i gry planszowe), a otrzymały je: Karolina Gierak z kl. I, Dawid Choiński z kl. II, Klaudia Zielonka z kl. III, Kasia Galant z kl. IV, Aneta Zielińska z kl. V i Michał Wrona z kl. VI. Sympatycznym asystentem tych wszystkich działań był sierż. Poli – przesympatyczna maskotka lubelskiej policji, który rozdawał dzieciom upominki. Wszystkie dzieci dostały odblaskowe opaski, smycze oraz książeczki pt. Przygoda na wsi. Zobacz co ci zagraża!.

Wielu emocji dostarczył pokaz nowoczesnego samochodu strażackiego MAN przygotowany przez strażaków z naszej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Bychawie. Dzieci miały okazję zasiąść za kierownicą samochodu, zmierzyć hełm strażacki oraz zobaczyć cały sprzęt gaśniczy i ratowniczy; były wręcz zdumione bogatą zawartością pojazdu, który po otwarciu wyglądał jak wielki sklep z półkami. Od dowódcy zmiany p. Bogdana Tylusa dowiedzieli się, że obecnie straż pożarna dużo częściej bierze udział w akcjach ratowniczych np. przy wypadkach drogowych, niż w akcjach najbardziej charakterystycznych dla strażaków – gaszeniu pożarów.

Mnóstwo emocji wzbudziły również pojazdy policyjne: radiowozy, piękne i szybkie motocykle marki Honda oraz słynne „Sreberko”. Dzieci mogły je nie tylko oglądać, ale nawet usiąść za kierowcą.

O 13.00 na drogach naszej gminy miała rozpocząć się kolejna akcja w ramach „Bezpiecznych wakacji”, podczas której policjanci wręczali pyszne jabłka kierowcom na piątkę, zaś tym, którzy dopuścili się przewinień – darowali tym razem mandat, w zamian dając kwaśną cytrynę.”

23.06.2015, 11:20
Skip to content