Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Bezpieczna szkoła – spotkanie z Policją

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

 W ramach edukacji w tym kierunku, 14 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach z Panią Elżbietą Konowałek z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz z mł. asp. Grzegorzem Maciągiem dzielnicowym z Komisariatu Policji w Bychawie. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z gośćmi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Pani Elżbieta Konowałek zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówiła sposoby unikania ich. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Prelegentka omówiła również tak ważne zagadnienie jak cyberprzemoc.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 

14.11.2017, 10:50
Skip to content