Szkoła Podstawowa im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej

Bezpieczna i przyjazna szkoła – spotkanie z funkcjonariuszami Policji

Bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach, przemoc rówieśnicza w środowisku młodzieży szkolnej to tematy spotkania funkcjonariuszy Policji z dziećmi oddziałów przedszkolnych i uczniami naszej szkoły w dniu 27.04.2015r.

klaun 014

Szczegółowa tematyka spotkania: niebezpieczne sytuacje, które mogą spotkać dzieci, sposoby unikania nieprzyjemnych zdarzeń wynikających z niewłaściwego, beztroskiego zachowania, zasady prawidłowego poruszania się w drodze do szkoły i ze szkoły, widoczność na drodze – elementy odblaskowe, zasady bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi, w przypadku gdy dziecko zostanie samo w domu, lub gdy zgubi się podczas zakupów, bezpieczeństwo w Internecie, odpowiedzialność prawna dzieci i młodzieży.

klaun 008

Ogromną atrakcją dla dzieci była wizyta pluszowego misia-Sierżanta Poli. W czasie spotkania uczniowie zadawali funkcjonariuszom pytania dotyczące codziennej pracy policjanta.

klaun 015

Za przeprowadzenie spotkania bardzo dziękujemy jak zawsze niezawodnej Pani Elżbiecie Konowałek z Komendy Miejskiej Policji- Wydział Prewencji w Lublinie oraz aspirantowi Sebastianowi Pałubskiemu z Komisariatu Policji w Bychawie.

Na koniec dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III otrzymali odblaskowe opaski, aby jeszcze lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.

27.04.2015, 4:13